Z čeho tvořím... z minerálů

jsou vyrobené kombinací polodrahokamů, drahokamů a minerálů z celého světa. Vždy jsou očištěny a nabity pozitivní energií, aby přinášely zdraví, radost a pohodu. Každý kus v sobě nese sílu a krásu. Stačí ji jen začít vnímat a při pravidelném nošení oceníte jejich nevtíravý vliv.

 

... z říčních perel

jsou jeden z nejstarších přírodních produktů používaných lidstvem ke zdobení. Zaslouží si obdiv a jemné zacházení pro svůj sametový lesk a eleganci. Své nositelce dávají punc vznešenosti a bohatosti.


... z keramiky

co nevytvořila příroda, vytvořil z jejich zdrojů člověk. Další tvary a barevné kombinace umožňuje použití ručně vyráběných originálních dílů z pálené a glazované hlíny. To dává nositelce pocit jedinečnosti, obzvláště ve směsi s minerály, dřevem a sklem.


... z perleti

lastury, které perleť obsahují, jsou dobře opracovatelný a ceněný přírodní produkt. Některé druhy jsou naprosto unikátní svou barevností a třpytivými odlesky, což se odráží i ve špercích. Při nošení šperků s perletí se budete cítit jako třpytivá vodní hladina, která však současně působí uklidňujícím dojmem.


... ze dřeva

příjemný materiál, který ze sebe vyzařuje teplo a evokuje domácí klid a pohodu. V kombinaci dávají vyniknout ostatním přírodním materiálům. Mírní chlad kovového lesku některých minerálů. Nošením se stáváte hřejivější i Vy pro své okolí.


Léčivé šperky

Šperky nejsou jen pro ozdobu. Vzácné kameny měly odpradávna své místo ve všech lidských rituálech. Pokud nosíte minerály ve správné barvě a skladbě,  prospívají  také Vašemu zdraví a přispívají spokojenosti v životě. Váš astrolog nebo astroložka potřebuje pro přesný výpočet správné kombinace minerálů znát datum, místo a co nejpřesnější čas narození. Z těchto údajů získáte kombinaci kamenů podle toho, jací jste; tedy podle nativního (osobního) horoskopu. Doporučení můžete dostat i podle toho, co právě prožíváte; jakou energii potřebujete doplnit. (V takovém případě budete muset vše rozepsat trochu detailněji.) Správnou kombinaci kamenů Vám také může dát Váš léčitel či léčitelka. Pokud nikoho takového nemáte, mohu Vám zajistit určení vhodných kamenů pomocí kyvadla v ceně 200,-Kč za tuto službu. Rozpis Vám poté zašlu na dobírku (s navýšením ceny za dobírku o 30,-Kč) nebo doporučeně při platbě předem. Stačí napsat vše potřebné e-mailem. Až budete mít doporučený rozpis kamenů k dispozici, postupujte stejně jako při zadávání šperků na zakázku.

 

Šperky na zakázku

Máte zvláštní požadavky nebo jen velké přání? Vytvořím pro vás šperk na zakázku. Stačí mi poslat e-mail. Nezapomeňte popsat všechny Vaše požadavky na šperk (délka, použité materiály, barvy, styl...nebo že vše necháte na mém citu pro šperk), případně přiložit výpočet doporučené léčivé kombinace kamenů od Vašeho/í léčitele/ky. Termín dodání a cena se bude vždy odvíjet od současné situace na trhu s materiály a/nebo pracností a složitostí tvorby celého díla. Na Vaší zakázce začnu pracovat po vzájemném odsouhlasení ceny, termínu dodání a způsobu platby.

 

Účinky kamenů

Adulár Viz.  Měsíční kámen

Achát

posiluje soustředění a praktická rozhodnutí, dodává odvahu a upřímnost sám k sobě.  Pomáhá překonávat negativní pocity, zahořklost, vnitřní zlobu, odstraňuje vnitřní napětí.  Navozuje pocit bezpečí a jistoty,  výborný ochranný kámen pro malé děti.

Akvamarin

potlačuje stres a uklidňuje mysl, zbavuje strachů.  Dokáže zlomit staré sebeobranné naprogramování a pomáhá převzít odpovědnost za svůj vlastní osud.  Zbystřuje intelekt a vnímavost, čistí zablokovanou komunikaci a zlepšuje sebevyjádření.

Amazonit

blokuje geopatogenní zóny a elektromagnetickým znečištěním od mobilu a mikrovlnky.  Je to mimořádně uklidňující kámen.  Napomáhá rozvíjet milostnou komunikaci. Uvolňuje bloky uvnitř nervového systému. Pomáhá při osteoporóze, zubním kazu a nedostatku vápníku. Přináší úlevu při svalových křečích.

Ametrin

očišťuje mysl od stresů, napětí, uklidňuje ji a umožňuje větší soustředění při meditaci. Sjednocuje mužskou a ženskou energii, pomáhá zvyšovat snášenlivost mezi lidmi, zbavuje předsudků, podněcuje tvůrčí schopnosti, schopnost rozhodovat sám o sobě a svém životě. Vnáší nám do života jasnost, tvůrčí způsoby řešení, posiluje soustředění. Překonává naprogramované negativní citové bloky. Chrání před psychickými útoky. Uvolňuje zablokování ve všech úrovních – fyzické, emocionální i duševní.

Ametyst

má silnou léčivou a očistnou moc, zahání nespavost a noční můry, vyvolává klidný spánek a příjemné ozdravující sny.  Zahání stres a negativní emoce, tiší strachy, vztek, obavy a zlobu, zvyšuje naděje, zahání pocit viny, zbystřuje mysl, je kamenem pravé, ryzí, emocionální lásky, posiluje věrnost. Napomáhá soustředění, pomáhá přijímat nové myšlenky, ametyst dodává rozhodnost, rozvíjí intuici, podporuje proměnu záměrů ve skutečnost. Pomáhá při léčbě alkoholismu a jiných závislostí.

Apatit

napomáhá komunikaci a sebevyjádření, zvyšuje motivaci a vytváří rezervy energie. Odstraňuje negativní postoje. Pomáhá hyperaktivním a autistickým dětem. Léčí kosti a podporuje tvorbu nových buněk. Zlepšuje vstřebávání vápníku, pomáhá při problémech s klouby a křivicí. Potlačuje pocit hladu, zrychluje metabolizmus, snižuje vysoký tlak.

Astrofylit

umožňuje mít objektivní náhled na sebe sama. Blahodárně působí při epilepsii, na reprodukční, hormonální a nervové systémy. Dále při potížích v menopauze. Pomáhá tlustému střevu, zachování tvaru páteře. Má vliv i na tukové zásoby.

Atlantasit

snižuje stres a podporuje uvážlivou řeč. U dětí napomáhá k úpravě nevhodného chování. Pomáhá vymanit se z důsledků špatných rozhodnutí a dávných ran, zbavuje zastaralých vzorců a vštěpuje pozitivnější přístup. Je účinným smiřovačem sporů. Prospívá buněčné paměti, pomáhá při stresu, chorobách krve, hypoglykemii a cukrovce.

Aventurin

působí vysoce kladně na vše, co má spojitost s prosperitou a majetkem.  Používá se k ochraně domů a zahrad před geopatogenními zónami, pohlcuje elektromagnetický smog, ochrana před zářením z mobilního telefonu. V duševní rovině posiluje řídící a rozhodovací schopnosti, zvyšuje vnímavost a vytrvalost, povzbuzuje kreativitu a pozvedává inteligenci.

Azurit

přináší jasné porozumění, odhaluje nové perspektivy a rozšiřuje mysl. Odstraňuje dlouhodobé bloky komunikace a stimuluje paměť. Zlepšuje porozumění realitě, pomáhá překonat hranice a dovoluje mířit beze strachu vstříc neznámému. Citově pročišťuje mysl od stresu, obav a smutku. Uklidňuje každého, kdo z nervozity příliš mluví a dodává odvahu těm, kdo se bojí vyjádřit. Pomáhá při krčních problémech, artritidě a potížích s klouby. Napomáhá detoxikaci organizmu. Léčí ledviny, játra a žlučník. Příznivě působí na slezinu, štítnou žlázu, kosti, zuby a kůži.

Beryl

naučí vás, jak dělat pouze to, co opravdu potřebujete. Pomáhá odhodit zbytečnou zátěž a doplňuje životní síly. Podněcuje odvahu, uklidňuje mysl. Obnovuje manželskou lásku. Zvyšuje odolnost vůči toxinům a škodlivým látkám z okolního prostředí. Působí léčivě na srdce, játra, žaludek a páteř. Pomáhá jednotlivým orgánům při vylučování a posiluje plicní a oběhovou soustavu.

Bronzit

je to uzemňující a ochranný kámen a pomůže při pocitu bezmoci, v situacích sváru, nebo pokud ztrácíte kontrolu. Pomáhá zachovat si chladnou hlavu a je nápomocný při chronickém vyčerpání, vstřebávání železa, při křečích a nervozitě. Pro odstranění bolesti a přílišné zásadovosti.

Býčí oko (červené Tygří oko)

přináší povzbuzení, překonává letargii. Urychluje pomalý metabolizmus a mírní sexuální touhu.

Citrin

je jedním z kamenů hojnosti, učí nás přilákat k sobě bohatství, prosperitu a úspěch, poskytuje štěstí každému, kdo ho vlastní. Předchází nočním můrám a zajišťuje příjemný spánek. Citrín funguje jako účinný čistič a regenerátor, svému majiteli předává teplo, energii a velice zvyšuje jeho tvůrčí schopnosti. Pohlcuje, proměňuje, rozptyluje a uzemňuje negativní energii. Melancholie a negativní emoce nemají v jeho přítomnosti místo. Podporuje duševní vědomí a dodává příliv nové energie.

Dumortierit

pomáhá „stát si na svých vlastních stanoviscích“, přizpůsobit se funkční realitě. Dodává odvahu a trpělivost. Zklidňuje předrážděnost, podporuje objektivitu. Umožňuje mít se rád. Přináší klid a úlevu. Nejlépe působí na psychosomatické úrovni.  Při potížích s vylučováním, spálení sluncem, epilepsii, bolesti hlavy, nevolnost, zvracení, křeče, kolika, průjem a bušení srdce.

Fluorit

je obdařen silnou ochrannou mocí, zejména na duševní úrovni, pracuje s vědomou myslí, posiluje naše myšlenky, zmírňuje emocionální zaujetí a potlačuje silné emoce, posiluje analytické schopnosti, urovnává zoufalství, depresi či vztek, zastavuje psychickou manipulaci, dodává řád každodennímu životu, uvádí do souladu citovou, tělesnou i duševní rovinu osobnosti, jemně otevírá dveře do podvědomí a nechává na povrch vyplynout potlačované pocity. Zvyšuje sebedůvěru, zručnost, tělesnou i duševní koordinaci, pomáhá při učení, zvyšuje koncentraci. Účinně funguje proti škodlivým vlivům počítačů a elektromagnetické záření.

Gagát

pomáhá překonávat zármutek a depresi. Podněcuje k houževnaté a vytrvalé práci na změně k lepšímu. Pomáhá při potížích s ústy, dásněmi, střevy, kůží, klouby a páteří.

Gaspeit

je vhodný, cítíte-li rozčilení nebo hořkost, ale také pokud měl někdo tu drzost provést vám něco bolestivého či pustošivého. Rozpouští vztek, bolest, strádání či utrpení v srdci. Podporuje játra a žlučník, je prospěšný při žlučníkových kamenech, ucpaném žlučovodu nebo cirhóze, při střevních potížích. Podle potřeby zklidňuje nebo povzbuzuje zažívací trakt, zmírňuje nevolnost a cestovní horečku.

Granát

dokáže zostřit a zpřesnit schopnost správného náhledu na sebe sama, současně pomáhá překonávat odpor nebo podvědomé vnitřní zábrany, zvyšuje sebedůvěru. Regeneruje tělo. Podněcuje metabolizmus. Léčí páteř, záda a buněčné problémy. Čistí krev a dodává energii, blahodárně působí na srdce a plíce. Regeneruje DNA. Pomáhá při vstřebávání minerálů a vitamínů.

Hematit

je mocný ve vytahování nemocí z těla, uzemňuje, ochraňuje, uvádí do rovnováhy tělo, mysl i ducha. Odstraňuje vše nepříznivé a zabraňuje negativním energiím vstupovat do aury, nastoluje klid, mír a harmonii. Zvyšuje sebevědomí, schopnost přežít a pomáhá ženám překonat plachost. Přispívá k soustředění, zlepšuje paměť (obzvláště účinný na matematiku a technické předměty). Pomáhá překonávat různá omezení, které si majitel sám stanovil, pomáhá bojovat s přejídáním, kouřením a dalšími špatnými návyky.

Howlit

pomáhá přijímat ostatní takové, jací skutečně jsou, bez potřeby je měnit, umožňuje nenechat se zasáhnout problémy jiných, vynáší na povrch sebeklamy, pomáhá rozpoznávat podvědomé pocity a myšlenky, uklidňuje city, činní nás odolnějšími vůči stresu, překonává nervozitu, netoleranci a podrážděnost.

Chalcedon

vyhání strach, deprese, hysterii a smutek a mění je v radost. Rozhání iluze a fantazie, podporuje klidné a pokojné pocity, dodává sílu mezilidským vztahům, uvádí tělo, mysl a ducha do vzájemné harmonie. Je též kamenem ochrany, zvláště na cestách, odvrací psychické útoky, negativní magii, pohlcuje negativní energii a rozptyluje negativní myšlenky. Položen pod polštář zahání noční můry, noční vize a strach ze tmy. Dodává krásu, sílu, energii a přináší úspěch a štěstí ve všech podnicích.

Chrysotil

kámen sjednocení a sebeúcty, ukazuje, kde se dožadujete nadvlády nad ostatními- pomáhá tento sklon odstranit, a přitom dál řídit vlastní osud. Prospívá při chronické únavě, zánětech, roztroušené skleróze, dráždivém kašli a rozedmě. Podporuje příštítnou žlázu, mozkový kmen, centrální kanál meridiánů, žíly a tepny.

Chryzokol

tiší emoce, poskytuje sílu rozvážnosti, pozvedává moudrost, přitahuje lásku a upevňuje vztahy, hojí bolesti srdce a na úrovni srdeční čakry zvyšuje schopnost milovat, má očistný vliv, vyhání veškeré negativní energie.

Chryzopras

pozvedává emoce, poskytuje naději, uklidňuje, přináší potěšení, úspěch v nových podnicích, nové přátele, přitahuje peníze, odstraňuje závist, sobectví, napětí a stres. Pomáhá odpouštět, přijímat sám sebe i druhé, přináší rovnováhu mezi ideály a skutečnosti, zabraňuje ukvapenému jednání. Zahání tíseň, předchází nočním můrám, hlavně u dětí, dodává pocit bezpečí, důvěry a jistoty, ochraňuje.

Iolit/Cordierit

podporuje propojení s vnitřním věděním. Napomáhá pochopit a odkrýt příčiny různých návyků, pročišťuje staré myšlenkové vzorce. Odhaluje nesoulad v osobních vztazích a pomáhá překonat závislost na svém partnerovi. Pomáhá vytvořit základ pro pevné zdraví. Snižuje zásoby tuků v těle, zmírňuje důsledky alkoholu, podporuje regeneraci jater. Léčebně působí na dutiny a dýchací systém. Potlačuje migrénu a bolesti hlavy. Ničí také bakterie.

Jadeit/Nefrit

je symbolem čistoty a vyrovnanosti. Působí léčivě na ledviny a nadledvinky. Odstraňuje z těla jedovaté látky, uzdravuje buněčný a kosterní systém a pomáhá hojit stehy. Zvyšuje plodnost, příznivě působí při porodu, vliv má na kyčle a slezinu, udržuje rovnováhu tekutin a poměr kyselého a zásaditého prostředí. U tohoto kamene velmi záleží na barvě:

modrý (modrozelený)-zajišťuje sice pomalý, ale trvalý pokrok. Pomáhá lidem udolaným situací.

hnědý-vnáší do života pocit pohodlí a stability. Pomáhá při navykání na nové prostředí.

zelený-uklidňuje nervový systém. Slouží k harmonizaci nefungujících vztahů.

levandulový-nabízí úlevu od citové bolesti, traumat a zvyšuje vnitřní klid. Učí bystrým reakcím, zdrženlivosti v citových záležitostech a současně i schopnost stanovit si v nich jasné hranice.

oranžový-dodává energii, přináší radost a učí vnímat vzájemné propojení bytostí.

červený-je spojen s láskou a tzv. vypouštěním páry. Zlost a napětí přesměruje do konstruktivní formy.

bílý-mírní zmatek a zvýrazňuje nejlepší dostupná řešení a pomáhá při rozhodování.

žlutý-s radostí a štěstím přináší i energii a povzbuzení. Pomáhá funkci trávicího a vylučovacího systému.

Jantar

jedná se o ztuhlou a zkamenělou pryskyřici stromů. Pohlcuje negativní energie a přetváří je v pozitivní síly, které pomáhají uzdravovat. Je to mocný ochránce. Napomáhá v obraně před myšlenkami na sebevraždu nebo před sklonem k depresím. Podporuje paměť. Potlačuje stres, rezonuje s krkem, léčí štítnou žlázu. Uzdravuje rovněž žaludek, slezinu, ledviny, játra, močový měchýř a žlučník.

Jaspis

přináší klid, oporu a pomoc ve stresu, sjednocuje všechny aspekty života, je ochranným kamenem před fyzickými i duševními riziky, pohlcuje negativní energie, dodává odvahu k naplnění všech záměrů, pomáhá při řešení konfliktů, zvyšuje organizační schopnosti, podporuje rychlé uvažování a představivost, potlačuje nebezpečné touhy a rozmary, přivolává štěstí.

Kalcit

spojuje cit s rozumem, vytváří  emoční inteligenci. Rozvíjí bystrý úsudek a schopnost analýzy. Podporuje schopnost  proměňovat myšlenky v činy. Zvyšuje sebedůvěru a schopnost překonávat nezdary. Pročišťuje vylučovací orgány. Napomáhá usazování vápníku v kostech a přitom brání jejich vápenatění. Má blahodárný vliv na střevní flóru a na kůži. Podporuje srážlivost krve a hojení tkání. Posiluje imunitní systém a u malých dětí napomáhá růstu.

Karneol – světlý, tmavý

dodává odvahu, klid, trpělivost a harmonii, pozitivní pohled na život, motivuje k úspěchu nejen při podnikání, tiší vztek, žárlivost, závist a zášť, rozptyluje deprese a negativní myšlenky, dodává výřečnost a potlačuje strach mluvit na veřejnosti, posiluje sebedůvěru, ochraňuje před útoky jiných osob, posiluje astrální vidění, navozuje klidný spánek, zahání noční můry. Povzbuzuje sexuální aktivitu a odstraňuje závislosti všeho druhu.

Křemen broskvový

má extrémně jemnou a zklidňující energii. Nejlépe působí v nehmotné rovině.

Křemen jahodový

nejúčinnější léčivý krystal a nejsilnější zesilovač energie na této planetě.

Křišťál

univerzální, nejúčinnější léčivý krystal na světě, velmi silný zesilovač energie, jenž energii pohlcuje, uvolňuje a reguluje, uvádí ji do naprosté harmonie. Povzbuzuje psychiku, jasnozřivost, samostatnost, pomáhá sebezdokonalení, ochraňuje před vším zlým a negativním, zvyšuje naše duchovní síly, harmonizuje, odstraňuje bloky a stává se zrcadlem naší duše, čistí a chrání auru, zajišťuje klidný spánek. Odstraňuje škodlivé elektromagnetické záření, čistí geopatogenní zóny.

Kočičí oko

odstraňuje bídu a navrací zpět bohatství, léčí nemoci, chrání před nepřáteli a neočekávanými nehodami, ve šperku působí proti  epilepsii, posedlosti, černé magii, čarodějnictví a jedovatým tvorům. Může být použit na léčení nemoci střev nebo astma.

Kyanit

navozuje stav duchovní integrity a dospělosti. Nevyžaduje čištění. Vede majitele k pravdomluvnosti, odbourává bloky, iluze, strach, zklamání a stres. Léčí svalové poruchy, horečku, urogenitální soustavu, brzlík, nadledvinky, krk a mozek. Snižuje krevní tlak a léčí infekce. Odstraňuje nadváhu.

Labradorit

ochranný kámen, vnáší světlo do života, je kamenem esoterického vědění, zasvěcuje do tajemných mystérií, podporuje rozvoj intuice, přináší nové myšlenky, odstraňuje negativní energie útočící na auru, potlačuje strach, nejistotu, zbytky starých zklamání i z minulých životů, posiluje víru v sama sebe, uklidňuje příliš aktivní mysl, rozbíjí iluze a proniká ke kořenům myšlení, vyvolává potlačované vzpomínky na minulost, přináší sílu a vytrvalost, je kamenem proměny a pomáhá nám v době velkých změn.

Larimar

odbourává sklon k chování, jímž si jeho majitel sám škodí. Pomáhá při převzetí kontroly nad svým životem. Podněcuje tvůrčí schopnosti a dodává odvahu vrhnout se do proudu událostí a plout s ním. Funguje jako prostředek proti citovým extrémům. Je velmi účinný při problémech krku a chrupavkami. Odstraňuje zablokování energie v hrudi, krku a hlavě.

Larvikit

zlepšuje odhad a přímost. Redukuje citová hnutí, nositele dělá střízlivým a neutrálním. Pomáhá prohlédnout a vyjasnit komplikované věcné obsahy. Zbavuje tkáň jedů, uklidňuje nervy, ochlazuje a snižuje krevní tlak.

Lazurit

přináší soucit, poctivost a čestnost. Odstraňuje potíže s komunikací, učí naslouchání druhým. Odhaluje vnitřní pravdu, umožňuje sebevyjádření bez lpění na kompromisech. Podporuje kreativitu, zesiluje myšlenky a vnáší do nich jasný pohled. Upevňuje vztahy, odstraňuje krutost a strádání.

Magnezit

má silný vliv na mysl. Uvádí do souladu obě mozkové hemisféry, pomáhá vyvolávat podnětné myšlenky a usnadňuje jejich aplikaci. Přináší odolnost vůči emocionálnímu stresu. Má detoxikační účinky a neutralizuje tělesný pach. Uvolňuje svaly a křeče. Blahodárně působí  během menstruace, na žaludek, střeva, křečové žíly a bolesti močového měchýře, ledvinové kameny. Přináší úlevu při migrénách, epilepsii. Zpomaluje srážlivost krve. Zabraňuje vzniku arteriosklerózy a anginy pectoris. Snižuje horečku a zimnici.

Malachit

silný ochranný kámen, zejména u dětí slouží jako ochrana proti pádům. Ochraňuje na cestách, pohlcuje negativní energie a odebírá z těla znečišťující látky. Neutralizuje radioaktivní záření a elektromagnetické znečištění. Malachit uklidňuje nervovou soustavu a podporuje klidný spánek. Při obchodních jednáních pomáhá uzavírat dobré obchody.

Morganit

ztělesňuje lásku k sobě i ostatním lidem. Ženám pomáhá uvědomit si svou nezávislost na mužích a současně být s jejich energií v harmonii. Ideální kámen pro partnery. Zvyšuje pocit sounáležitosti, lásku a vzájemné pochopení. Ovlivňuje tvořivost a ženskou energii lásky. Ženám zlepšuje sexuální prožitky.

Obsidián

velmi silný ochranný kámen před magickými útoky, zlem a veškerou negativitou. Má dvojaký charakter: ochraňuje nositele před špatnými vlivy, ale může též pomáhat špatným lidem v nekalých kouscích. Dodává víru ve vlastní síly a schopnosti, ale může vyvolat i deprese. Pomáhá oprostit se od vnějších vlivů, může prolomit všechny blokády, aktivuje logické myšlení. Tento kámen je vhodný mít při sobě při zkouškách a důležitých rozhodnutích. Pro své silné a dvojaké účinky by měl být nošen s regulujícím křišťálem.

Onyx

brání a ochraňuje před negativitou vědomě namířenou proti vám, v konfliktech všeho druhu, chrání život, dodává sílu, pomáhá v těžkých a nesrozumitelných obdobích, při mimořádném fyzickém i citovém vypětí, spojuje s jednotou vesmíru, zaměřuje naši energii jedním směrem, přináší ráznost a vytrvalost, dovoluje stát se pány svého osudu, poskytuje poučení z minulosti, zvyšuje sebedůvěru a sebekontrolu, léčí stará traumata ovlivňující současný život, snižuje strach a obavy.

Opál

obsahuje barvy i schopnosti všech dalších kamenů, proto může být nabit a naprogramován každým typem energie, přináší štěstí a odhaluje naši vnitřní krásu, probouzí duševní a mystické vize, pomáhá při astrálních projekcích, dokáže pohlcovat i vysílat, je karmickým kamenem, učí nás, že vše, co vyšleme se nám vrátí zase zpátky, je i ochranným kamenem a může nás učinit „neviditelnými“, pomáhá objevit a projevit skutečné vlastní já, rozvíjí naše psychické síly, zesiluje zvláštnosti charakteru a odhaluje osobní vlastnosti, které je třeba přeměnit, vnáší do života světlo, spontánnost a umělecké sklony. Zesiluje city a odstraňuje zábrany, vyvolává věrnost a loajalitu.

Opálit (Měsíční kámen, Adulár)

přitahuje lásku, úspěšně řeší problémy mezi milenci, zajišťuje klidný spánek, pomáhá při nespavosti, mírně ochranný zvláště na cestách, obnovuje a uchovává mladistvý vzhled a přístup, vytahuje na povrch věci uzavřené v podvědomí, uklidňuje rozbouřené city a přehnané emotivní reakce, vyvolává srozumitelné živé sny hlavně za úplňku, udržuje v rovnováze mužskou a ženskou energii.

Pemza

všeobecně se nepovažuje za krystal, ale má silné léčivé účinky a absorbuje negativní energii. Seškrabuje dusivý příkrov viny, zášti či jiné negativní energie. Vhodná pro zdánlivě necitelné lidi, uvolňuje totiž ochranné bariéry, obnovuje důvěru a přijetí. Podporuje uvolňování toxinů, hl. během rektální vodoléčby, zmírňuje syndrom podrážděných střev.

Peridot (Olivín)

má uklidňující účinky, uzdravuje a regeneruje tkáně. Posiluje metabolizmus, blahodárně funguje na kůži. Má pozitivní vliv na srdce, brzlík, plíce, močový měchýř, slezinu a trávicí trakt. Pomáhá při porodu. S jeho pomocí dokážete přiznat chybu a pokračovat dál.

Pietersit

dokáže odbourávat pocit osamění a současně zbavuje závislosti na vírách a omezeních vnucovaných jinými lidmi. Pomáhá rozpoznat pravdu a faleš ve slovech. Napomáhá při řešení starých konfliktů a vyjadřování potlačovaných pocitů. Udržuje rovnováhu systému žláz s vnitřní sekrecí a produkci hormonů, které regulují metabolizmus, krevní tlak, růst, pohlavní život a tělesnou teplotu.

Porcelanit

pomáhá člověku vymezit se vůči svému okolí, i když má jen velmi tenkou kůži. Pomáhá mu rozpoznat, že je samostatnou tvůrčí bytostí. Povzbuzuje touhu po nezávislosti a podporuje vlastní iniciativu. Umožňuje člověku podržet si v mysli déle určité myšlenky. Oživuje a bývá indikován při chronicky nízkém krevním tlaku a ve stavu chronické únavy a vyčerpání. Pomáhá při mnohých kožních problémech např. akné, svědivosti pokožky, podráždění a při přecitlivělé pokožce. Uvolňuje trvale napjaté nervy. Zmírňuje chronický únavový syndrom. Pomáhá při překyselení tkáně a následných potížích.

Prehnit

jedná se o vhodný kámen pro feng-šuej. Pomáhá při odstraňování vad řeči. Podporuje schopnost zbavit se všeho, co už nepotřebujete, a správně uspořádat vše, co jste si ponechali. Pomáhá všem, kdo v důsledku vnitřní chudoby hromadí majetek nebo lásku. Potlačuje noční můry, fobie a utkvělé obavy. Blahodárně účinkuje na hyperaktivní děti. Působí na ledviny, močový měchýř, brzlík, ramena, hruď a plíce. Upravuje krevní poruchy, pojivovou tkáň a dokáže stabilizovat zhoubné nádory.

Pyrit

představuje výborný energetický štít. Blokuje negativní energie a znečištění na všech úrovních., včetně infekčních nemocí. Odklání úrazy a nebezpečí. Zvyšuje příliv nyvých myšlenek. Pomáhá při plánování velkých podnikatelských záměrů, učí diplomatickému jednání. Přináší úlevu od úzkosti a zklamání. Působí blahodárně na kosti a podporuje tvorbu buněk. Napravuje poškození DNA, pomáhá při poruchách spánku vyvolaných problémy se zažíváním. Posiluje trávicí trakt a neutralizuje pozřené jedy. Příznivě ovlivňuje respirační a oběhový systém. Zvyšuje okysličování krve. Blahodárně působí na plíce, potlačuje astma a bronchitidu.

Rodonit

přináší citovou rovnováhu, navozuje pocit lásky a bratrství. Dokáže představit každý problém z obou stran. Výborný kámen podporující schopnost odpustit a potlačující touhu po pomstě. Tlumí a uzdravuje následky šoku. Mimořádně dobře působí proti sebepoškozování či závislosti na jiné osobě. Vynikající hojič ran, včetně poštípání hmyzem. Potlačuje křeče. Léčí rozedmu plic, záněty kloubů a artritidu. Uzdravuje imunitní systém, žaludek a roztroušenou sklerózu. Podněcuje plodnost.

Rodochrozit

vnáší do života nezištnou lásku a soucit. Působí výborně na srdce a vztahy. Jedinečný kámen na léčbu následků sexuálního zneužívání. Dokáže odfiltrovat dráždivé látky. Ulevuje při astmatu a respiračních chorobách. Ulevuje ledvinám a oběhové soustavě. Zlepšuje zrak a uvádí tlak do normálu, stabilizuje srdeční rytmus.

Rohovec

kámen produktivity. Zmenšuje stres, dělá nás uvolněnými a přináší mírný tlak na produktivitu. Pomáhá prosadit záměry jednoduchým způsobem. Čistí vazivo a kůži, mírní alergie, zlepšuje střevní flóru a pomáhá při zácpě a průjmu.

Rubín

vnáší do života rázný přístup. Podněcuje vášnivou touhu žít bez sebezničujících tendencí. Vyzývá nás abychom se vydali za štěstím. Pomáhá stát se dynamickým vůdcem s pozitivní myslí a odvahou. Zosobňuje sílu a energii, ale tlumí hyperaktivitu. Odvádí z těla, krve a lymfy jedovaté látky. Podporuje nadledvinky, ledviny, rozmnožovací orgány a slezinu.

Růženín

symbolem lásky, krásy a uzdravování. Pomáhá nesmělým projevit skrývané pocity. Učí  nás trpělivosti při řešení problémů. Svými měkkými vibracemi obklopuje duši. Jeho vyzařování je jako něžný dotek, pod nímž se naše srdce uvolní, získá opět důvěru a pozvolna se otevře. Rány srdce, které vznikly tvrdostí, hrubostí, odmítnutím nebo nevšímavosti našich bližních v průběhu našeho života, se pod jeho ochranou zacelí. Dává sílu odpouštět - nám samotným i ostatním a učí sebelásce.

Ryolit

přináší vědomí vlastní ceny. Podporuje sebeúctu a schopnost přijmout se beze změn. Upevňuje přirozenou odolnost organizmu. Příznivě působí na cévy, vyrážky, kožní problémy a infekce. Zlepšuje ukládání vitamínu B. Dokáže odstraňovat ledvinové kameny a ztvrdlé tkáně.

Sagenit

dokáže účinně integrovat energii na všech úrovních.  Poskytuje ochranu před citovými útoky.  V citové oblasti hojí temné naladění duše a funguje jako antidepresivum. Přináší úlevu od strachu, fóbií  a obav. Odhaluje omezení a dokáže čelit sebe nenávisti. Učí odpuštění na všech úrovních. Pohlcuje z nervů, svalů, krve a trávícího traktu jedovaté látky s obsahem rtuti. Pomáhá při chronických onemocněních, impotenci a neplodnosti. Výborně působí při vyčerpanosti a nedostatku energie. Léčí dýchací ústrojí a bronchitidu. Odstraňuje parazity. Stimuluje růst a regeneraci buněk, napravuje přetržené tkáně.

Serafinit

pomáhá dát se vést hlasem srdce. Nejlépe účinkuje na nejjemnější úrovni. Podněcuje k činnosti míchu, kterou spojuje s éterickým tělem, zejména v místech za srdcem. Dokáže uvolňovat svalové napětí v celém těle až ke krku. Poslouží při potlačování zimnice. Pomáhá snižovat tělesnou hmotnost.

Serpentin (Hadí kámen)

ochranný kámen, zejména před jedovatými živočichy, hady, pavouky, štíry apod. Je silně spjat se zemí a přírodou - uzemňuje. Dodává pocit rostoucí kontroly nad vlastním životem. Vyrovnává mentální a emocionální nerovnováhu. Účinně zaměřuje léčivou energii na existující problémy. Čistí a odbourává jedovaté látky z těla, tkání a krve. Zajišťuje dlouhověkost. Tiší bolesti - zejména menstruační a svalové křeče.

Sluneční kámen

naučí vás nezávislosti k vašim nejbližším, a umění říkat lidem „ne“. Učí, jak si řídit svůj vlastní osud. Napomáhá pozitivnímu myšlení. Působí proti depresi, pocitům opuštěnosti a dodává sebedůvěru. Pomáhá lidem při potížích způsobených střídáním ročních dob. Čistí čakry, zvyšuje intuici a dodává tělu velké množství fyzické energie v době stresů a nemocí.

Sodalit

spojuje logiku s intuicí, prohlubuje meditaci a porozumění aktuálním stavům vašeho života, rozvíjí a zklidňuje mysl, potlačuje duševní zmatek, umožňuje přijímat nové informace, dodává odvahu, prohlubuje koncentraci a představivost, chrání před konflikty. Při týmové práci přináší harmonii, solidaritu a vědomí společného cíle. Odhaluje příčiny obav, fobií, pocitů viny a svazujícího jednání, zvyšuje sebevědomí.

Sokolí oko (modré Tygří oko)

přináší uklidnění a mírní stres. Pomáhá při vzrušení, vznětlivosti a fobiích. Zpomaluje metabolizmus, uklidňuje silnou pohlavní touhu, zahání sexuální frustraci.

Šungit

dezinfikuje a čistí vodu - absorbuje a odstraňuje z vody těžké kovy, železité přísady, organické sloučeniny, mikroby; obohacuje vodu stopovými prvky, mění její energeticko-informační strukturu, nabijí ji a aktivuje. Efektivně pohlcuje elektromagnetické záření. Zlepšuje mikroklima, harmonizuje prostředí, dodává energii a silu.

Turmalín

vytváří ochranný štít kolem těla. Napomáhá pochopení sebe sama i ostatních, zvyšuje sebedůvěru a potlačuje strach. Uvádí do rovnováhy levou a pravou mozkovou hemisféru a proměňuje zakořeněné negativní myšlenkové vzorce v pozitivní. Napomáhá při léčení paranoidních stavů a dyslexie.

Tygří oko

nosí se i jako talisman před všemi formami nebezpečí. Přes spojení mezi sluneční a zemskou energií pomáhá uzemnit lidi, kteří ztratili spojení s realitou, a zároveň podporuje duchovní růst zemsky orientovaných lidí. Je to hřejivý kámen, podporuje tok energie v těle a dodává sílu, přitahuje peníze a bohatství. Pomáhá s odbouráním závislostí na druhých lidech, uznáním vlastní hodnoty a potlačuje deprese.

Tyrkys

kámen štěstí, amulet cestovatelů. Vhodný pro meditace, zvyšuje intuici. Vyrovnává mužskou a ženskou energii, neutralizuje elektromagnetický smog, dodává sílu, uklidňuje řečníky před projevem na veřejnosti, podporuje kreativitu, brání sebepoškozování. Přináší vnitřní klid, působí proti depresi,  strachu a stavech vyčerpání. Podporuje romantickou lásku. Majiteli přináší radost a bohatství.

Unakit

ukazuje, kdy je třeba udělat kompromis, objasňuje příčiny zablokování, umožňuje „znovuzrození“, pomáhá při léčení minulých životů tím, že se vydá ke zdroji problému, vyplaví ho na povrch a napraví jej, odstraňuje překážky bránící duchovnímu růstu.

Verdit

podporuje bdělost, pomáhá vnímat cizí vlivy. Dělá nás stabilními a schopnými snášet zátěž. Pomáhá převzít zodpovědnost za následky vlastního konání. Podporuje odkyselení, detoxikaci a vylučování, posiluje žaludek, játra a střeva.

Záhněda

proti depresím a dalším negativním emocím. Zahání strach a dodává sílu při rozhodování. Uzemňovací  a ochranný kámen, pohlcuje elektro smog, podporuje detoxikaci, potlačuje noční můry, zvyšuje soustředění a pomáhá při potížích s komunikací.

Zoisit

tiší rozbouřené emoce, zklidňuje, čistí a harmonizuje mysl, omlazuje, bystří smysly, podporuje vyrovnanost, vytrvalost.  Napomáhá zotavení a regeneraci organismu po těžkých nemocech. 
Léčí záněty průdušek, mírní chronické bolesti a migrény, podporuje funkci smyslových orgánů, nervového systému a paměť.